Štítky: | terminál MHD | MHD |

Odkdy poběží nový systém odbavování v hradecké MHD? Zatím se kříží s tím starým a vznikají problémy

Nový systé bude sám fungovat od 17. června.
Nový systé bude sám fungovat od 17. června.

Při jízdě městskou hromadnou dopravou občas cestující narážejí na problémy při nákupu jízdného. Dopravní podnik města Hradce Králové totiž pokračuje v zavádění nového odbavovacího systému. Podle některých cestujících je ale příliš pomalý a způsobuje jim komplikace. Dopravní podnik slibuje, že se systém zrychlí, až bude vypnut dosavadní e-shop pro dobíjení městských karet a používat se bude už jen ten nový. Zlepšení očekává do několika týdnů. Informaci přináší Český rozhlas Hradec Králové.

Královéhradecký dopravní podnik aktuálně provozuje dva e-shopy jízdenek současně. Ten stávající, který se chystá 17. června vypnout a nový, který ho nahradí. Jejich souběh ale zpomaluje odbavovací systém ve vozech městské hromadné dopravy.

„K souběhu jsme přistoupili proto, aby byl přechod na nový systém pro cestující pohodlnější. Což se nyní paradoxně ukázalo jako problém,“ vysvětluje mluvčí hradeckého dopravního podniku David Pozník. Cestující se totiž doteď potýkají například s tím, že si kvůli dlouhé odezvě systému nestihnou při výstupu včas označit městskou kartu a ušetřit tak za jízdu na krátkou vzdálenost.

Rychlejšího odbavení v autobusech a trolejbusech městské hromadné dopravy by se podle Davida Pozníka měli lidé dočkat několik týdnů po tom, co se starý systém definitivně vypne.

„Když už cestující jde přímo do té registrace, tak e-shop se ho v úvodu ptá, jestli jde o novou registraci, nebo jestli má stávající městskou kartu. Registrovat se mohou oba typy cestujících, a pokud cestující už má platnou stávající městskou kartu, dojde k tomu, že veškeré údaje na kartě včetně zakoupených jízdenek se do jeho registrace převedou z té staré.“

Registraci v novém e-shopu musí cestující provést ve chvíli, kdy jim po 17. červnu na městské kartě vyprší časová jízdenka nebo jim dojde kredit, vysvětluje vedoucí oddělení tarifu, jízdenek a přepravní kontroly Josef Januš. „Žádný pevný termín daný není. Mám roční jízdenku, končí mi v prosinci 2024, nemusím se nyní registrovat, mám na to ještě půl roku času.“

K rychlejší registraci do nového e-shopu motivuje hradecký dopravní podnik cestující tím, že systém nabízí některé nové funkce jako zobrazení historie jízdenek nebo možnost propojených účtů, kterou ocení hlavně rodiče dětí.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)
Mohlo by se hodit
Doporučujeme