Štítky: | Doprava | MHD |

Linka číslo 4 a 8 nebude v Hradci jezdit celý srpen. Podnik nemá řidiče

Řidičů má dopravní podnik nedostatek.
Řidičů má dopravní podnik nedostatek.

S ohledem na nedostatek řidičů MHD muselo město spolu s Dopravním podnikem města Hradce Králové dočasně přerušit provoz dvou vybraných hradeckých linek č. 4 a 8. Linky nebudou jezdit od začátku do konce měsíce srpna. Nedostatek řidičů se hradecký dopravní podnik snaží dlouhodobě řešit, mírný narůst očekává během podzimních měsíců.

„Část řidičů MHD se bohužel ocitla na nemocenské a dopravní podnik má navíc dlouhodobý podstav na těchto pozicích. Z těchto důvodů jsme byli nuceni přistoupit k dočasné úpravě jízdního řádu během prázdnin. Pevně věřím, že cestující naleznou pro tuto situaci pochopení a za vzniklé komplikace se jim omlouváme,“ říká náměstek primátora pro městské organizace Pavel Marek.

Snažíme se být na trhu práce aktivní, nabízíme řidičům řadu výhod, bohužel zájem je stále nízký. Zhruba desítka řidičů by mohla nastoupit od října do konce roku. Ovšem ani to nám situaci nepomůže stabilizovat, jelikož zase pět našich řidičů má do konce letošního roku řádný termín odchodu do důchodu,“ vysvětluje ředitel Dopravního podniku města Hradce Králové Zdeněk Abraham. Dopravní podnik nyní připravuje sérii dalších opatření, jak danou situaci nadále řešit.

Pro případné zájemce stát se řidičem dopravního podniku je připravený například náborový příspěvek až 50 tisíc korun. Zájemci o práci řidiče si také mohou rozšířit svá stávající řidičská oprávnění v autoškole dopravního podniku. Více informací je možné nalézt na webových stránkách Dopravního podniku města Hradce Králové na www.dpmhk.cz. 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)
Mohlo by se hodit
Doporučujeme