Kladská se opravuje: posune se zastávka MHD a omezí doprava

Ilustrační foto | Zdroj: Google Maps
Ilustrační foto | Zdroj: Google Maps

Ulice Kladská směrem z Hradce Králové na Slatinu se od pondělí 25. března začíná opravovat. Po jejím novém povrchu se auta a vozy hromadné dopravy mohou opět začít prohánět začátkem srpna tohoto roku. 

Rekonstrukce bude stát přes 30 milionů korun. Z toho 25,5 milionů korun na opravy získal Královéhradecký kraj z evropkého rozpočtu, zbytek potřebných financí půjde z krajské kasy. 

Kladská ulice se zcela uzavře

Opravy na Kladské ulici se dotknou veškeré dopravy. „Práce budou realizovány v prostoru křižovatky ulic Kladská, Piletická a Librantická za úplné uzavírky ulice Kladské pro veškerý provoz,“ uvedl Stanislav Blažek z Policie České republiky. 

Řidiči, kteří pojedou na obec Černilov, budou odkláněni již v Hradci Králové na ulici Bratří Štefanů. Platí to zejména pro nákladní vozidla nad 3,5 tuny anebo dálkové autobusy. Objížďka pro ně povede přes Třebechovice pod Orebem, Librantice a Újezd do Libřic a zpět na silnici II/308. 

Osobní doprava se omezí pouze částečně

Osobním vozidlům a linkovým autobusům hromadné dopravy bude průjezd Slatinou částečně umožněn. Směrem na Librantice, respektive do obce Divec, se obyvatelé dostanou. „Do uzavřeného úseku však bude povolen vjezd pouze pro vozidla stavby a v krajním případě i pro vozidla IZS,“ doplnil ještě Stanislav Blažek.

Posunutí zastávky MHD

Rekonstrukce ulice Kladská s sebou přinese malé změny v MHD. Nástupní zastávka Slatina na Svinarské ulici se totiž pro spoje linky č. 5 přesune o 60 metrů. 

Cestující tak na „pětku“, která jezdí směrem na Terminál hromadné dopravy a do Divce, budou nastupovat od pondělí 25. března do neděle 28. dubna na posunuté zastávce. Ta se zároveň sloučí s výstupní zastávkou. „Rekonstrukce části Kladské ulice a její uzávěra si vynutila změnu části trasy linky č. 5 ve Slatině. Ostatní zastávky zůstávají na svém místě, jízdní řád se nemění,“ informoval Dopravní podnik města Hradec Králové. 

Do konce dubna pojedou spoje č. 5 ulicí U jednoty. Jízdní řády MHD se změn dočkají až ve druhé etapě oprav silnice, která začíná koncem dubna 2013.  

O plánové rekonstrukci ulice Kladská jsme informovali také v článku Silnice z Hradce do Slatiny se opraví, slíbili to krajští radní 

Rekonstrukce s sebou přinese i nové chodníky a veřejné osvětlení. Druhá etapa stavby je plánovaná od začátku května do začátku srpna 2013. Podle informací z Policie ČR a z Královéhradeckého kraje budou práce pokračovat po ulici Kladské směrem do Hradce Králové až na konec obytné zástavby místní části Slatina.

obrazek Ilustrační foto
obrazek Uzavírka Kladské ulice | Zdroj: Google Maps

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)
Mohlo by se hodit
Doporučujeme